top of page

מדריך לתכנון חדר שינה מהחלומות צעד אחר צעד


חדר השינה הוא המקום האינטימי אליו אנחנו מגיעים בסוף היום לנוח ולצבור אנרגיות חדשות.

סביבת חדר השינה צריכה לייצר תחושה רגועה זו בדיוק הסיבה ששווה לעצב אותו באופן שירגיש נעים ונוח עבורנו. הנה לפניכם מדריך קצר


שלב 1: למיין ולזרוק

מיינו את החפצים הקיימים ובדקו אילו רהיטים תוכלו לשפץ ואילו אביזרים עבר זמנם. השאירו רק חפצים ורהיטים שישתלבו היטב בחדר המחודש.

שלב 2: פלטת צבעים

פיתחו אפליקציות להתאמות גוונים ובחרו פלטה של צבעים שתירצו לעצב איתה את החלל. שימרו את הפלטה הנבחרת בקובץ ובהמשך השתמשו בה בעקביות בבחירת הפריטים והגוונים שתכניסו לחדר: קירות, ריצוף, ריהוט תאורה ואקססוריז.
שלב 3: קירות

הנה כאן קישור לקטלוג של נירלט: http://arc.nirlat.com/tools/color-sets/#color%20is

וקישור לקטלוג של טמבור: https://tambour.co.il/color-fan

רצוי לבחור גוון אחד יותר בהיר מהקטלוג , כיוון שבזמן הצביעה הצבע לרוב יצוא כה


ה מעט יותר.

אפשרות נוספת היא לבחור טפט בגוונים. גם כאן חשוב שגווני הטפט יתאימו לפלטה שבחרתם.


שלב 4: וילונות

הווילונות לא רק שהם מאפשרים לשלוט בחשיפה של החדר לשכנים ולאור הם גם מעשירים מאוד את המראה של החדר ונותנים תחושה של חום. אם תרצו ליצור תחושה של מפתח רחב יותר של החלון, אתם יכולים לתלות וילון מהתקרה עד הרצפה שרוחבו רחב מרוחב של החלון. אם יש לכם מזגן מעל החלון וילון רומאי יכול מאוד להתאים. יש היום מגוון בדים וסיגנונות, ומאפשרים שליטה בפתיחה והסגירה שלהם.


שלב 5: חידוש רהיטים

מסגרת המיטה: מסגרת מיטה שעשויה עץ או מתכת תוכלו לחדש באמצעות צביעה גוון חדש בגימור מט או מבריק. על מנת לבחור גוון העזרו שוב בפלטת הגוונים ובחרו בצבע על בסיס מים שאינו רעיל.

גב המיטה: גב מיטה מקנה למיטה נוחות ומראה מפואר . אם יש לכם גב מיטה תוכלו לרפד אותו באמצעות ספוג אותו תדביקו למיטה. בחרו בד לריפוד ואותו תוכלו לחבר לגב המיטה באמצעות מסמרים שניתן להשיג בחנויות שמוכרות בדים. במידה ואין לכם גב מיטה תוכלו ליצור בעצמכם. הזמינו מנגר לוח עץ ברוחב המיטה, הדביקו עליו ספוג או צמר מילוי. רפדו בבד אותו תוכלו לחבר לגב לוח העץ באמצעות אקדח סיכות.

אופציות נוספות לגב מיטה: שימוש בתמונת קנבס ענקית ברוחב המיטה או למצוא ברשת מדבקת קיר בצורת גב מיטה, אותן תוכלו להדביק בקלות רבה על הקיר ליצירת אשליה של נפח. 

שידת צד מיטה: צביעה של השידה והחלפת הידיות יכולות לייצר עניין ברהיט חסר אופי. הגוון שתבחרו יכול להיות זהה למיטה או גוון שונה אם תירצו לייצר הדגשה וקונטרסט.

שטיח: נעים תמיד לדרוך על שטיח כשקמים בבקר, לכן הניחו שטיח קטן לצד המיטה או שטיח גדול ומרשים שהמיטה עומדת בחלקה עליו


שלב 6: תאורה

שלבו מספר סוגי תאורה כדי לשלוט באוירה בחדר. גוף תאורה עומד בצד החדר או תלוי מהקיר לצד המיטה יכניס חמימות לחדר ויאפשר לתחום אזור מסויים אותו נבחר להאיר וליצור דרמטיות.


שלב אחרון: אבזור

זה הזמן לתת ביטוי לדברים שאתם אוהבים. תבחרו רעיון אחד כמו למשל ים, יער, שקיעה וכו' ובבחירת התמונות ומעט אביזרים שימשיכו את רעיון וכמובן באותה הפלטה שממנה התחלנו.עיצוב טוב הוא אישי לכל אחד עם זאת אם משתמשים מצליחים להיות עקביים בבחירות שלכם תוכלו לייצר שילובים הרמוניים מרגיעים ונעימים שיבטאו את האופי שלכם בכל חלל ובפרט בחדר השינה.
Comments


bottom of page