top of page

מתי כדאי לשכור מעצב פנים?

קניתם נכס ואתם רוצים להתאים אותו לצרכים ולטעם האישי שלכם. אתם מתלבטים אם לקחת מעצב פנים למשימה, אבל חושבים למה לא לעשות הכל בעצמכם? לכן, אתם יוצאים לדרך בלי מעצב פנים ומבלי לדעת למה אתם נכנסים.


במהלך השיפוץ אתם מגלים, שזה לא פשוט כמו שחשבתם שיהיה. עבודה מול אנשי מקצוע רבים, מאתגרת אתכם להתמודד איתם, ולתת מענה לבעיות שעולות. הבחירות וקבלת החלטות מכניסות מתחים אדירים למערכת הזוגית ומשפיעים על כל המשפחה. אתם מפסידים ימי עבודה ורואים שחרגתם מהתקציב ובסוף הבית לא נראה כמו שחלמתם.

אז איך אפשר למנוע את כאב הראש, החריגה בתקציב, ולהיצמד לתכנון נכון?

בואו נתחיל מהתחלה:

באיזה שלב שוכרים מעצב? אפשר להתייעץ כבר בשלב בחירת הנכס. מעצב טוב יעזור לכם לזהות את הפוטנציאל החבוי בנכס.  אם כבר קניתם את הנכס, נסו לשכור מעצב מיד אחרי. תהליכי התכנון והעיצוב מורכבים מהרבה שלבים ולוקחים זמן. ככל שתקדימו, תאפשרו לעצמכם ולמעצב, לבחון לעומק את אפשרויות התכנון ולא פחות חשוב להנות מהדרך.


איך בוחרים מעצב?

יש כמה דרכים להגיע למעצב, זה יכול להיות מפרסום או מהמלצה, אבל איך תדעו אם הוא מתאים לכם?

חשוב לראות פרויקטים קודמים של המעצב. מעצב פנים טוב ידע לעצב בכל סגנון ועדיין לרוב המעצבים יש סגנון ייחודי להם וחשוב שאופי העיצוב משקף את טעמכם האישי.
ההכשרה המקצועית וההתמחות של המעצבת היא בסיס ליכולת הסתכלות רחבה על היבטים פונקציונליים ועיצוביים כאחד. השוק מוצף במעצבות שעברו הכשרה של מספר חודשים ומולם מעצבות כמוני, שלמדו במוסד אקדמי ועברו הכשרה מלאה. לא הייתם בוחרים עורך דין או כל בעל מקצוע אחר שהלימודים שלו בתחום לא כוללים מסלול מלא? השלב הבא הוא פגישת היכרות עם המשרד המעצב על כוס קפה. בפגישה תוכלו להתרשם אם המעצב קשוב והתחושה נוחה וזורמת. כימיה טובה חשובה לעבודה מול מעצבת ומהווה תשתית טובה להצלחת התהליך הארוך שתעברו יחד.


למה לא כדאי לוותר על מעצב?


תפקידו של המעצב, הוא להפוך את הרצונות שלכם, הרעיונות והחלומות, לבית במובן המאוד אישי וממשי של המילה. המעצב ישאיר אתכם עם רגליים על הקרקע, בנוגע לדרישות שלכם, אל מול התקציב שיש ברשותכם. הוא יתעדף היכן נכון להשקיע משאבים והיכן לא.


תקציב- תכנון מדוייק עד הפרט הקטן, יאפשר לכם לקבל הצעות מחיר מלאות מספקים עוד בטרם התהליך מתחיל. תכנון מפורט יצמצם את תופעת הבלת"מים, שמתגלה בתהליך שיפוץ ללא תכניות ומנפח מאוד עליוית שיפוץ.

עבודה מול אנשי מקצוע- לא פחות חשוב, היכולת של המעצבת לעבוד מול אנשי המקצוע השונים ולנהל את הפרויקט ביד רמה.

מעצב טוב, יפקח על העבודות בבית, יגדיר מראש לוחות זמנים ויתן מענה לבעיות מורכבות, שעולות תוך כדי עבודה. כך תחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש ומריחת זמן של קבלן.


קניית החומרים והאביזרים- הגדרת כמויות הופכת את הרכישות להיות ממוקדות ומתואמות, חוסכות כסף, זמן ומונעות טעיות בשטח.


אז, בניגוד למה שחושבים רוב רובם של האנשים, עיצוב פנים אינו נחלתם של העשירים בלבד, ובסופו של תהליך הוא חוסך לכם כסף וריצות מיותרות. היום העיצוב נגיש יותר ומאפשר מסלולי עבודה שונים ברמות מחיר שונות . כמו כן, מעצב טוב הוא אחד כזה, שיבין את הצרכים שלכם וידע מה נכון עבורכם, ידע להוריד אתכם מעץ גבוה מידי (אם הגעתם עד לשם), ידע להציב גבולות, לעבוד במסגרת התקציב שהגדרתם והכי חשוב, מעצב טוב הוא זה שאתם סומכים עליו שיעשה את עבודתו נאמנה כי אתם יודעים שהוא עושה זאת עבורכם בדרך הטובה ביותר.


סטודיו MY design, משרד עיצוב פנים באזור השרון והמרכז מזמין אתכם לפגישת התרשמות ומתחייבים לתהליך אישי ומקצועי ותוצאה יחודית רק לכם!


Comments


bottom of page